Obtenez 1000 visiteurs rapidement !
Obtenez 1000 visiteurs rapidement !
Outils webmasters Compteur Chat Forum Sondage Découverte Référeur


M'inscrire M'inscrire Me connecter Me connecter Mot de passe oublié Mot de passe oublié Retour au forum Retour au forum



  Pages: 1
Poster un nouveau message Répondre au message
Auteur Message
   Trier par date décroissante
drac
Belgique
Posté le:
10/6/2005 17:59
Sujet du message:
Quelqu'un pourrait traduire svp
Répondre            
Email:
dracdevil@yahoo.com
 
Bonjour a tout le monde,
Est ce que quelqu'un pourrait me traduire ca svp:

Alina, eu nu sunt in masura sa te judec dar pot sa te sfatuiesc asa cum stiu eu mai bine.
Daca tu crezi ca alaturi de Drac poti sa te implinesti, consider ca ar trebui sa oficializati relatia. Un copil nu este ceva trecator si are nevoie de la inceput un mediu normal in care sa se dezvolte. Hotararea iti apartine dar eu te sfatuiesc sa nu avortezi. Este un mare pacat in fata lui D-zeu si in fata ta , ca mama. Stiu ca vor fi multe greutati dar daca si Drac este de acord ar trebui sa le depasesti mai usor. Prietenii de care iti povesteam mai devreme cand s-au casatorit nu lucrau si el era student. ca sa poata face rost de bani el vindea noaptea la consignatie. S-au chinuit foarte mult dar pana la urma au scos-o la capat. Asta incerc sa iti spun: ca o sa reusiti daca amandoi vreti. O sa reusesti sa dai si licenta , daca nu acum, poate la anul dar o sa o dai.
Draga mea te rog sa nu interpretezi gresit intrebarea mea, dar nu v-ati gandit la asta dinainte? Nu s-a pus niciodata problema ce o sa faceti daca...?
Eu cred ca la tine este o situatie fericita pt ca Drac il vrea . Puteai sa te trezesti ca in momentul in care afla, te paraseste.
Ai grija de tine si daca ai nevoie de un sfat iti stau la dispozitie.

Merci de votre aide
 

Poster un nouveau message Répondre au message
  Pages: 1

M'inscrire M'inscrire Me connecter Me connecter Mot de passe oublié Mot de passe oublié Retour au forum Retour au forum




Le site de Bogdan pour vous aider en Roumanie
http://www.jevousaide.wildwalk.ro/